skip to Main Content

Hakkımda

Terapist Hakkında

Hayatıma Balıkesir/Edremit’te başladım. Ailemde üç kardeşten en küçüğü olarak dünyaya geldim. Lise öğrenimim bitene kadar Balıkesir’de yaşadım. Üniversiteyi İstanbul Yeditepe Üniversitesi Psikoloji ve Sosyoloji bölümlerinde çift anadal yaparak tamamladım. Şuan evliyim, bir çocuk annesiyim ve İzmir’de yaşıyorum.

Sosyal Hizmetlerde, anaokulunda ve özel okullarda iş deneyimlerim oldu. Bunların dışında çeşitli vakıf ve derneklerde gönüllü olarak çalıştım. Şuan İzmir’de danışanlarımla görüşmeye devam ediyorum. Yaklaşım olarak Bilişsel ve Davranışçı Terapileri benimsiyorum. Ancak gerektiğinde farklı pencerelerden bakmak ve farklı çözümler üretebilmek adına “Terapist alet çantamı” değişik yaklaşımlarla da zenginleştirmeyi önemsiyorum. Bu yüzden halen sertifika eğitimlerine devam ediyor, güncel seminer makale ve kitapları yakından takip ediyorum. Alanım içerisinde ise çocuk, ergen, yetişkin, ebeveyn ve aile danışmanlıkları yer almaktadır.

İnsanın kattığı anlam dışında yaşamın bir anlamı yoktur; insan başkalarına yardım etmediği sürece yapayalnızdır.” demiştir Erich Fromm. Bu söz benim hayat felsefem oldu. Sonraları ise hayat felsefem mesleğim halini aldı. O yüzden yıllardır mesleğime olan tutkum, aşkım ve öğrenme isteğim bir an bile sönmedi. İnsanların daha “iyi hissetmelerine” yardım edebilmek benim bu hayattaki anlam arayışlarımın karşılık bulmuş halidir. Bu nedenledir ki sayfama HOŞ GELDİNİZ sayın danışan. Hayatınızın herhangi bir alanında değişim yaratmak istiyorsanız, terapist ve danışan olarak birlikte bir yola çıkabilir; dün bugün ve yarın ekseninde çalışmalar yapabiliriz.

Back To Top